Zakon Świętej Agaty (2019)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Horror
Wyświetleń:175 345
Kraj Produkcji:USA
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / PL
Reżyser:Darren Lynn Bousman
Ulubione:1451 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 55% oglądających poleca.
Data Premiery:8 lutego 2019

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
W latach 50-tych XX wieku w małomiasteczkowym miasteczku, ciężarna młoda kobieta o imieniu Agata szuka schronienia w klasztorze. To, co najpierw zaczyna się jako idealne miejsce na posiadanie dziecka zamienia się w koszmar, w którym cisza jest wymuszona, upiorne sekrety są zamaskowane, a każda odrobina siły woli Agaty jest testowana, gdy dowiaduje się o chorej i pokręconej prawdzie klasztoru i dziwnych ludzi, którzy czają się w jego salach. Wkrótce poznaje chorą i pokręconą prawdę o klasztorze i dziwnych ludziach, którzy czają się w jego salach. Agata musi teraz znaleźć sposób na odkrycie nieugiętej siły potrzebnej do ucieczki i uratowania swojego dziecka, zanim zostanie na zawsze uwięziona za tymi murami.


 

Zakon Świętej Agaty / St. Agatha (2019) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Zakon Świętej Agaty / St. Agatha (2019)

W małym miasteczku, w latach 50-tych ubiegłego wieku, ciężarna oszustka szuka schronienia w klasztorze ukrytym w izolacji. To, co najpierw zaczyna się jako idealne miejsce na posiadanie dziecka, zamienia się w ciemną mrok w której wymusza się ciszę, maskuje upiorne sekrety, a każda odrobina siły woli Agaty jest testowana.

W desperacji, Maryja przyjmuje rady zakonnicy i kieruje się do odizolowanego klasztoru Sióstr Boskich, gdzie zostaje przyjęta przez oficjalną Matkę Przełożoną (Carolyn Hennesy, tak samo przerażającą jak każdy łotr z ekranu) i jej podopiecznych. Jak długo będą się domyślać miłośnicy horrorów i większość widzów, naprawdę, klasztor jest mniej bezpieczną przystanią niż gorącym siedliskiem tortur i okrucieństwa zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych odmian.

Nie ma nic szczególnie nowego ani zaskakującego w fabule, a scenariusz (napisany wspólnie przez grupę Andyego Demetrio, Shauna Fletchera, Sarę Sometti Michaels i Clinta Searsa) spędza zbyt wiele czasu na bezkompromisowych retrospekcjach przedstawiających niespokojne okoliczności z przeszłości Mary, które doprowadziły do jej kłopotów.

Ale i tak film działa do pewnego stopnia dzięki zapewnionemu kierownictwu Bousmana, szczegółowemu projektowi produkcji Molly Coffee i doskonałym występom. Jedna z bardziej przerażających sekwencji, w której młodej kobiecie nakazuje się zjeść jej wymiociny .Nie marnujemy tu jedzenia – zauważa Matka Przełożona, tym bardziej skłania do względnej powściągliwości, z jaką się z nią obchodzi. Inna, polegająca na tym, że bezbronna dziewczyna jest zmuszana do wycinania własnego języka, dostarcza krótkiej dawki krwi, której pragnie tak wielu z przerażającego tłumu.

Kern sprawia, że powoli narastający terror jej bohaterki jest w pełni wiarygodny i relatywny, podobnie jak Courtney Halverson jako kolejna ofiara drapieżnych praktyk zakonnic. A Hennesy inwestuje w rolę Matki Przełożonej z przerażającą intensywnością, która dowodzi, że w każdej chwili jest na ekranie.

Film zaczyna się rewelacyjnie, a centralna bohaterka Mary (Sabrina Kern, debiut fabularny) krzyczy o pomoc z zamkniętej trumny. Historia wraca do niej i pokazuje, jak się tam dostała. Wygląda na to, że zaszła w ciążę przez swojego drobnego kryminalistyczno-muzycznego chłopaka (Justin Miles) by potem szukać desperacko schronienia…

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu Zakon Świętej / Agaty St. Agatha (2019) na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB
PostaćAktor
Matka przełożona
Carolyn Hennesy
Sarah
Hannah Fierman
Mary / Agatha
Sabrina Kern
Paula
Trin Miller
Catherine
Courtney Halverson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedemnaście − 9 =