Skazani na Shawshank (1994)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Dramat
Wyświetleń:275 345
Kraj Produkcji:USA
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / Dubbing PL
Reżyser:Frank Darabont
Ulubione:3451 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 95% oglądających poleca.
Data Premiery:10 września 1994

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
Andy Dufresne zostaje wysłany do więzienia Shawshank za zabójstwo swojej żony i jej tajemniczego kochanka. Na początku jest bardzo odizolowany i samotny, ale zdaje sobie sprawę, że w głębi ciała jest coś, czego ludzie nie mogą dotknąć ani dostać się do dusza. Andy zaprzyjaźnia się z więziennym „naprawiaczem” Redem, a Andy uosabia, dlaczego posiadanie marzeń jest tak ważne. Jego duch i determinacja prowadzą nas do świata pełnego wyobraźni, pełnego odwagi i pożądania. Czy Andy kiedykolwiek zrealizuje swoje marzenia?
 

Skazani na Shawshank / The Shawshank Redemption(1994) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Skazani na Shawshank / The Shawshank Redemption(1994)

W 1947 roku Andy Dufresne (Tim Robbins), bankier w Maine, zostaje skazany za zamordowanie żony i jej kochanka, profesjonalisty w dziedzinie golfa. Ponieważ w stanie Maine nie grozi mu kara śmierci, otrzymuje dwa kolejne wyroki dożywocia i trafia do notorycznie ostrego więzienia Shawshank. Andy wciąż twierdzi, że jest niewinny, ale jego zimna i wyrachowana postawa sprawia, że wszyscy wierzą, że to zrobił.

Tymczasem Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman), znany jako Red, jest przesłuchiwany na zwolnieniu warunkowym po spędzeniu 20 lat w Shawshank za morderstwo. Pomimo jego najlepszych starań i zachowania, zwolnienie warunkowe Reda zostaje odrzucone, co nie przesądza o jego kondycji. Red zostaje wtedy przedstawiony jako lokalny przemytnik, który może dostać do więzienia wszystko, co tylko zechce w granicach rozsądku. Włącza się alarm, ostrzegając wszystkich więźniów o nowo przybyłych. Red i jego przyjaciele stawiają na to, który z nowych ryb będzie miał załamanie nerwowe podczas pierwszej nocy w więzieniu. Red postawił na Andy’ego ogromny zakład.

Podczas pierwszej nocy, nowo przybyły więzień z nadwagą, nazywany „grubym tyłkiem”, załamuje się i histerycznie płacze pozwalając Heywoodowi (Williamowi Sadlerowi) wygrać zakład. Jednak uroczystość trwa krótko, gdy główny strażnik, Byron Hadley (Clancy Brown), dziko bije grubasa za to, że nie milczy, gdy go o to poproszono. Tymczasem Andy pozostaje nieugięty i opanowany. Następnego ranka, więźniowie dowiadują się, że „tłusty tyłek” zmarł w ambulatorium, ponieważ lekarz więzienny był na urolpie.

Mniej więcej miesiąc później, Andy podchodzi do Reda, słysząc o jego talencie do znajdowania rzeczy. Prosi Reda o znalezienie mu młota skalnego, instrumentu, który według niego jest niezbędny dla jego hobby, jakim jest kolekcjonowanie i rzeźbienie skał. Red zadaje kilka pytań o swoje intencje, z których Andy się śmieje. Red zgadza się na złożenie zamówienia i jednocześnie ostrzega Andyego przed „siostrami”, grupą więźniów, którzy napadają seksualnie na innych więźniów, a przede wszystkim ich przywódcą, Boggsem (Mark Rolston), który zakochał się w Andym. Mimo że inni więźniowie uważają Andy’ego za „naprawdę zimną rybę”, Red coś w nim widzi i od początku go lubi. Red uważa, że Andy zamierza użyć młotka do zaprojektowania ucieczki w przyszłości, ale kiedy w końcu widzi rzeczywisty rozmiar narzędzia, rozumie, dlaczego Andy śmiał się i śmieje, odkładając na bok myśl, że Andy mógłby kiedykolwiek użyć go do wykopania drogi z więzienia.W ciągu pierwszych dwóch lat więzienia, Andy spędza większość czasu pracując w więziennej pralni lub walcząc z Boggsem i Siostrami. Mimo że uparcie stawia im opór i walczy z nimi za każdym razem, Andy jest regularnie bity i gwałcony, ale milczy na ten temat.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB
PostaćAktor
Andy Dufresne
Tim Robbins
Ellis Boyd „Red” Redding
Morgan Freeman
Naczelnik Samuel Norton
Bob Gunton
Heywood
William Sadler
Kapitan Byron Hadley
Clancy Brown

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

12 − siedem =