Parasite (2019)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Dramat
Wyświetleń:244 345
Kraj Produkcji:Korea Południowa
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / Napisy PL
Reżyser:Joon-ho Bong
Ulubione:3451 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 92% oglądających poleca.
Data Premiery:21 maja 2019

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
Bezrobotny, bez grosza, a przede wszystkim beznadziejny, pozbawiony motywacji patriarcha Ki-taek i jego równie mało ambitna rodzina – jego żona Chung-sook; jego cyniczna dwudziestokilkuletnia córka Ki-jung i jego szkolny syn, Ki-woo- zajmują się pracą w ich obskurnym mieszkaniu na poziomie piwnicy. Wówczas, przy odrobinie szczęścia, lukratywna propozycja biznesowa utoruje drogę dla genialnie podstępnego planu, jak Ki-woo przywołuje odwagę, by pozować jako nauczyciel angielskiego dla nastoletniej córki zamożnej rodziny Park. Teraz scena wydaje się być przygotowana na nieustanną wojnę klasową zwycięzca-przegrany. Jak pozbyć się pasożyta?
 

Parasite / Gi-saeng-chung(2019) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Parasite / Gi-saeng-chung(2019)

Parasite po koreansku 기생충; RR: Gisaengchung to południowokoreański czarny komediowy film sensacyjny z 2019 roku w reżyserii Bong Joon-ho, który był również współautorem scenariusza z Hanem Jin-wonem. Występują w nim Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-shik, Park So-dam, Jang Hye-jin i Lee Jung-eun. Film śledzi losy członków biednej rodziny, którzy próbują znaleźć zatrudnienie w zamożnej rodzinie, infiltrując ich gospodarstwo domowe i pozując jako niespokrewnione, wysoko wykwalifikowane osoby jako służba domowa.

Kimsowie – matka i ojciec Chung-sook i Ki-taek oraz ich młode dorosłe potomstwo, syn Ki-woo i córka Ki-jung – to biedna rodzina mieszkająca w nędznym, ciasnym, półpiwnicznym mieszkaniu w ruchliwej dzielnicy handlowej niższej klasy robotniczej w Seulu. Nawet o tym nie wiedząc, oni, a zwłaszcza państwo Kim, dosłownie pachną biedą. Często jako zbiorowość popełniają drobne przekręty, a nawet gdy mają pracę, wykonują jej minimum. Ki-woo to ten, który marzy o wyjściu z ubóstwa, by pewnego dnia pójść na uniwersytet. Pomimo braku wykształcenia uniwersyteckiego, Ki-woo zostaje wybrany przez swojego przyjaciela studenta z uniwersytetu, Min, który wyjeżdża do szkoły, aby przejąć jego pracę korepetytora w Park Da-hye, który Min planuje po powrocie do Seulu, a ona sama jest na uniwersytecie.

Parki to zamożna rodzina, która od czterech lat mieszka w swoim modernistycznym domu zaprojektowanym przez znanego architekta Namgoonga i jego dawnej rezydencji. Podczas gdy państwo Park są o statusie, pani Park ma zalotną, prostą mentalność i temperament, który Min mówi Ki-woo, aby czuł się komfortowo okłamując ją o swojej edukacji, aby dostać pracę. W uzyskaniu pracy, Ki-woo dalej dowiaduje się, że pani Park szuka artystki malarki dla dorastającego syna Parków, Da-song, Ki-woo szybko zalecając jego profesjonalny przyjaciółke „Jessica”, naprawdę Ki-jung, który wie, że może wyciągnąć przekręt w byciu najłatwiejszym kłamcą z czterech Kimsów.

Pasożyt miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes 21 maja 2019 roku, gdzie stał się pierwszym południowokoreańskim filmem, który zdobył Złotą Palmę. Następnie został wydany w Korei Południowej przez CJ Entertainment w dniu 30 maja 2019 roku.

Film zdobył powszechne uznanie krytyki, z pochwałami skierowanymi na jego scenariusz, reżyserię Bong, aktorstwo, komentarz społeczny, mroczny humor, zdjęcia, montaż i wartości produkcyjne, a także znalazł się na wielu listach najlepszych filmów lat 2010 i jest uważany za jeden z najlepszych filmów południowokoreańskich wszech czasów. Przy budżecie produkcji wynoszącym około 11 milionów dolarów, który wyniósł ponad 266 milionów dolarów na całym świecie, stał się najbardziej dochodowym filmem południowokoreańskim.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB
PostaćAktor
Gi-taek
Kang-ho Song
Prezes Dong-ik Park
Seon-gyun Lee
Yeon-kyo
Yeo-jeong Jo
Gi-woo
Woo-sik Choi
Chung-sook
Hye-jin Jang

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − trzynaście =