Król Lew (2019)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Animacja / Familijny / Przygodowy
Wyświetleń:305 345
Kraj Produkcji:USA
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / Napisy PL
Reżyser:Jon Favreau
Ulubione:7451 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 89% oglądających poleca.
Data Premiery:12 lipca 2019

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
W Afryce lew Simba jest dumą i radością swoich rodziców, króla Mufasy i królowej Sarabi. Mufasa przygotowuje Simbę do zostania kolejnym królem dżungli. Jednak naiwny Simba wierzy w swojego zazdrosnego wuja Blizny, który chce zabić Mufasę i Simbę, aby zostać następnym królem. Wabi Simbę i jego przyjaciółkę Nalę, aby udali się w zakazane miejsce aby zabić Mufasa i Simba. Mufasa ginę a Simba ucieka wierząc ze jest odpowiedzialny za śmierć ojca po wielu latach spotyka Nale która informuje go że Blizna jest królem i niszczy królestwo czy Simba wróci by odzyskać prawowity tron?
 

Król Lew / The Lion King (2019) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Król Lew / The Lion King (2019)

Reżyser Jon Favreau wyrusza w zupełnie nową podróż „Króla Lwa” na afrykańską sawannę, gdzie rodzi się przyszły król. Simba idealizuje swojego ojca, króla Mufasa, i bierze sobie do serca własne królewskie przeznaczenie. Ale nie wszyscy w królestwie świętują przybycie nowego następcy. Blizna, brat Mufasy i były spadkobierca tronu ma swoje własne plany. Bitwa o Pride Rock jest spustoszona zdradą, tragedią i dramatem, co ostatecznie doprowadziło do wygnania Simby. Z pomocą ciekawej pary nowych przyjaciół, Simba będzie musiał dowiedzieć się, jak dorosnąć i odebrać to, co mu się należy.

Jeśli spodobał ci się film z 1994 roku, to masz szanse, że ten też ci się spodoba, choć może nie aż tak bardzo. Cała gwiazdorska obsada i niesamowita technologia, która ożywia wyimaginowanego Króla Lwa, są warte swojej ceny, nawet jeśli większość z nich to tylko odnowienie tego, co już zostało zrobione. Przecież umożliwienie nowemu pokoleniu odkrycia Króla Lwa i starszym przypomnienia sobie o nim jest tym, na czym polega krąg życia, czyż nie?

Najnowszym w pozornie niekończącym się biegu Disneya remakeów bajek jest Król Lew, z Donaldem Glover w roli Simby i jedyną Beyoncé w roli Nali. Wyreżyserowany przez Jona Favreau, który wcześniej wyreżyserował remake do filmów jak „Księgi dżungli” z 2016 roku, ten Król Lew pozostaje niezwykle wierny filmowi animowanemu z 1994 roku. W rzeczywistości jest tak podobny, że zastanawiamy się, czy w ogóle trzeba było go robić w pierwszej kolejności, ponieważ oryginał miał najnowocześniejszą animację i zdobył dwie nagrody Akademii. Niezależnie od tego, czy film był nam potrzebny, czy nie, powód, dla którego został zrealizowany ponownie, jest jasny nostalgia. Dzieci i rodzice lat 90-tych mają prawie gwarancję, że go zjedzą, nawet jeśli krytycy tego nie zrobią.

Król Lew był jednym z najlepszych Disneya i trochę przygnębiające jest to, że dzisiejsze dzieci mogą postrzegać to jako prawdziwe lub oryginalne. Niemniej jednak, ten film z 2019 roku zabiera nas w tę samą emocjonalną podróż, mimo że wszyscy wiemy dokładnie, co nas czeka. Wystarczy sekunda, by przyzwyczaić się do niewiarygodnie realistycznie wyglądających zwierząt mówiących dialogiem, ale potem pewnie jeszcze się rozerwiesz, gdy Mufasa umrze, prowadząc Simbę do ucieczki, a potem znów, gdy Mufasa pojawi się mu w chmurach, nie wspominając już o tym, że główy bohater wraca do domu i łączy się z matką.

Fakt, że te realnie wyglądające, ale oczywiście animowane lwy są w stanie szarpać za serce tak samo, jak kilkadziesiąt lat temu, tylko dowodzi, jak wspaniała jest historia Króla Lwa. To, czy film ten powiedzie się dzięki emocjom i miłym wspomnieniom z dzieciństwa, czy też dzięki własnemu skutecznemu opowiadaniu historii, jest dyskusyjne. Ale wybory castingowe w tym przypadku zdecydowanie poprawiają niektóre aspekty. Występ Billyego Eichnera w roli Timona i Setha Rogena w Pumbie to zabawne momenty. Ich dynamika, dialogi i żarty są w tej wersji naprawdę świeże i zabawne.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu Król Lew / The Lion King (2019) na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × trzy =