Kraina lodu / Frozen (2013)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Animacja / Familijny / Musical / Przygodowy
Wyświetleń:375 345
Kraj Produkcji:USA
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / Dubing PL
Reżyser:Chris Buck / Jennifer Lee
Ulubione:7451 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 91% oglądających poleca.
Data Premiery:17 listopada 2017

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
Nieustraszona optymistka Anna łączy się z wytrzymałym i silnym góralem Kristoffem i jego lojalnym reniferem Svenem i wyrusza w epicką podróż, aby odnaleźć swoją siostrę Elsę, której lodowate moce uwięziły królestwo Arendelle w wiecznej zimie. Napotykając na swoje drodze magiczne stworzenia takie jak, mistyczne trolle i przezabawnego bałwan o imieniu Olaf, Anna i Kristoff walczą z żywiołami w wyścigu o ocalenie królestwa. Z zewnątrz Elsa wygląda na opanowaną, królewską i powściągliwą, ale w rzeczywistości żyje w strachu, zmagając się z potężną tajemnicą: urodziła się z mocą tworzenia lodu i śniegu. Jest to piękna umiejętność, ale też niezwykle niebezpieczna. Pamiętając, że jej magia o mało co nie zabiła jej młodszej siostry Anny, Elsa odizolowała się, spędzając każdą minutę na czuwaniu próbując stłumić jej rosnące moce jednak gdy następuję dzień koronacji Elsy na królowa. Jej narastające emocje wyzwalają magię, przypadkowo rozpoczynając wieczną zimę, której nie może powstrzymać. Elsa obawia się, że staje się potworem i nikt, nawet jej siostra, nie może jej pomóc ucieka.

 

Kraina lodu I / Frozen I (2013) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Kraina lodu I / Frozen I (2013)

W Królestwie Arendelle księżniczka Elsa ma moc tworzenia i zamrażania lodu oraz śniegu, a jej młodsza siostra Anna uwielbia się z nią bawić. Kiedy Elsa przypadkowo uderza Annę w głowę swoimi mocami i prawie ją zabija, rodzice zabierają ją do trolli, które ratują życie Anny i sprawiają, że zapomina ona o zdolności swojej siostry. Elsa wraca do zamku i zostaje odizolowana od siostry i rodzinny w swoim pokoju z obawy przed zranieniem Anny rosnącą mocą nad która stara się zapanować. Ich rodzice umierają, gdy ich statek tonie w oceanie, a trzy lata później koronacja Elsy zmusza ją do otwarcia bram zamku, by świętować wraz z ludźmi.

Po jej 21. urodzinach Elsa ma zostać koronowana na nową królową Arendelle. Boi się, że obywatele królestwa dowiedzą się o jej mocy i będą się jej bać. Po raz pierwszy od lat bramy zamku otwierają się dla publiczności i dostojników. Wśród nich znajdują się intrygujący książę Weselton i krzykliwy książę Hans z Wysp Południowych, w którym siostra Elsy, czyli Anna zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Koronacja Elsy odbywa się bez incydentów, ale nadal pozostaje ona z dala od Anny.

Podczas uroczystości koronacyjnych Anna i Hans nawiązują romantyczny związek i proszą nową królową Arendell o błogosławieństwo małżeństwa, ale Elsa sprzeciwia się temu uważając to za pochopną decyzję wywiązuje się kłótnia między siostrami. Zraniona i zdezorientowana emocjonalnie, Anna protestuje, błagając Elsę o wyjaśnienie jej strachu i izolacji. Napięcie emocjonalne powoduje, że Elsa przypadkowo uwalnia swoje siły. Naznaczona przez księcia Weselton potworem, Elsa ucieka na Górę Północną, gdzie w końcu uznaje swoje moce, budując lodowy pałac, w którym będzie prowadzić życie pustelnika. W trakcie tego procesu, jej magia mimowolnie ogarnia Arendelle w wieczną zimę.

Anna postanawia odnaleźć Elsę i zakończyć zimę, zostawiając Hansa u władzy. Gubi się, zbierając zapasy w sklepie. Spotyka handlarza lodu o imieniu Kristoff i jego renifery, Svena, przekonując ich, by zabrali ją w góry. Atak wilków prowadzi do zniszczenia sań Kristoffa. Na piechotę, spotykają Olafa, wesołego bałwana powołanego do życia nieświadomie przez Elsę, który oferuje, aby doprowadzić je do niej. Kiedy koń Anny wraca do Arendelle bez niej, Hans wyrusza na poszukiwanie Anny i Elsy w towarzystwie sługusów księcia, którzy mają tajne rozkazy, by zabić Elsę. Czy wieczna zima ogarnie świat i jak siostry poradzą sobie ze swoimi emocjami skrywanymi przez lata i wielką tajemnicą.

Film kraina lodu z 2013 roku (oryginalny tytuł filmu to Frozen) to wyprodukowany przez studio znane z wielu filmów animowanych, czyli Walt Disney Animation Studios i wydany przez Walt Disney Pictures amerykański film animowany komputerowo w technologi animacji 3D. Ten animowany film fabularny Disneya, zainspirowany mroczną baśnią Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu” jednak film opowiada historię bardziej z klimatu baśni dla dzieci niż mrocznej oryginalnej historii jaka jest w książkach. Film animowany opowiada historię nieustraszonej księżniczki, która wyrusza w podróż wraz z twardym góralem, jego lojalnym reniferem i naiwnego bałwanka, by odnaleźć swoją wyobcowaną siostrę, której lodowate moce nieumyślnie uwięziły ich królestwo w wiecznej zimie. Jest to film dla całej rodzinny z wieloma muzycznymi kawałkami, które zapadają w ucho np. „Mam tę moc…” i wiele innych. Film dla każdego zarówno dla najmłodszych jak i dla rodziców i nie tylko! Film okazał się dużym sukcesem i w 2019 roku powstała cześć druga Kraina Lodu 2 oryginalny tytuł z ang to Frozen II. Który opowiada dalsze losy bohaterów poznanych w tej cześć.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzynaście + pięć =