Harry Potter i Kamień Filozoficzny / Harry Potter and the Sorcerer’s Stone (2001)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Familijny / Fantasy / Przygodowy
Wyświetleń:175 345
Kraj Produkcji:USA / Wielka Brytania
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / Napisy PL
Reżyser:Chris Columbus
Ulubione:2051 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 91% oglądających poleca.
Data Premiery:4 listopada 2001

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

Jest to opowieść o Harrym Potterze (Daniel Radcliffe), zwykłym jedenastolatku służącym jako swego rodzaju niewolnik ciotki i wuja, który dowiaduje się, że w rzeczywistości jest czarodziejem i został zaproszony do Szkoły Czarów i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Harry zostaje wyrwany z jego prozaicznej egzystencji przez Rubeusa Hagrida (Robbie Coltrane), leśnika Hogwartu, i szybko wrzucony do świata zupełnie obcego zarówno jemu, jak i widzowi. Znany z incydentu, który zdarzył się przy jego narodzinach, Harry zaprzyjaźnia się łatwo w swojej nowej szkole. Wkrótce jednak odkrywa, że świat czarodziejów jest dla niego o wiele bardziej niebezpieczny, niż by sobie wyobrażał, i szybko dowiaduje się, że nie wszystkim czarodziejom należy ufać.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Młody Harry Potter (Daniel Radcliffe) musi prowadzić ciężkie życie: jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, kiedy był jeszcze dzieckiem, a wychowuje go wujek Vernon (Richard Griffiths) i ciocia Petunia (Fiona Shaw). Z jakiegoś nieznanego bliżej dziesięciolatkowi powodu Dursleyowie pozwolili mu mieszkać w małej komnacie pod schodami i traktować go bardziej jak robactwo niż jak członka rodziny.

Jego gruby kuzyn Dudley Harry Melling), prawdziwy syn Dursley’a, cały czas przeszkadza Harry’emu. Na jego jedenaste urodziny, Harry Potter w końcu otrzymuje tajemniczy list od pewnej szkoły Hogwartu Szkoły Czarów i Czarodziejstwa, mówiąc mu, że jest wybrany jako jeden z przyszłych uczniów tej rzekomo renomowanej szkoły. Hagrid (Robbie Coltrane), gigantyczny człowiek, który przyniósł list, w końcu wprowadza Harry’ego w prawdziwe okoliczności jego życia: Jego rodzice byli czarodziejem i czarownicą, zostali zabici przez złego czarodzieja Voldemorta (Richard Bremmer) chroniącego go przed nim. Harry nadal ma na czole bliznę w kształcie pioruna od tego wydarzenia. Ponieważ przeżył atak jako dziecko, a także w jakiś sposób pozbawił Voldemorta jego mocy, jest on znany w świecie czarodziejów od tego czasu.

Dursleyowie, silni niewierni w ten magiczny świat, nigdy nie powiedzieli Harry’emu nic o swoim prawdziwym „ja”. Tak więc, Harry jest mocno zaskoczony, ale absolutnie szczęśliwy, aby rozpocząć swój trening. W Hogwarcie, Harry spotyka swoich nauczycieli, i zaprzyjaźnia się z Ronem Weasleyem (Rupert Grint) i Hermioną Granger (Emma Watson). Ta trójka bohaterów przypadkowo odkrywa, że mistrz eliksirów, Severus Snape (Alan Rickman), wydaje się spiskować na kradzieży czegoś, co jest strzeżone przez trójgłowego psa. Ponieważ nikt by im nie uwierzył, biorą to w swoje ręce, aby dowiedzieć się, co Snape knuje. Ich poszukiwanie prawdy prowadzi przez wiele przeszkód, od utrzymania się w codziennym życiu szkolnym, zaczarowanego meczu Quidditcha (Quidditch to popularny sport czarodziejów), Puszystego, trójnogiego potwora i całkiem sporo zadań, które trzeba pokonać, aby dostać się do strzeżonego obiektu.

Harry Potter (Daniel Radcliffe) uważa, że jest zwykłym chłopcem. Ale w dniu swoich jedenastych urodzin w końcu odkrył, kim naprawdę jest i dowiaduje się, że jego mama i tata byli czarodziejami i czarownicami. Wtedy zdał sobie sprawę, że ma szczęście, że udało mu się przeżyć. Od tego czasu stał się sławną osobą w swojej nowej szkole. W międzyczasie przyszedł tajemniczy olbrzym i dał mu list mówiący, że jest jednym z wybranych do szkoły. Dlatego też stał się szczęśliwy, że może rozpocząć nowe życie i gotowy do dostosowania się do nowej szkoły. W rezultacie, w szkole poznał dwóch przyjaciół, jeden z nich jest mądry, a drugi miły.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to powieść fantasy napisana przez brytyjską pisarkę J. K. Rowling. Pierwsza powieść z serii Harry’ego Pottera i debiutancka powieść Rowling, jest następstwem Harry’ego Pottera, młodego czarodzieja, który odkrywa swoje magiczne dziedzictwo w dniu swoich jedenastych urodzin, kiedy otrzymuje list akceptacyjny do Hogwarckiej Szkoły Czarów i Czarodziejstwa. Harry nawiązuje bliskich przyjaciół i kilku wrogów podczas pierwszego roku w szkole, i z pomocą swoich przyjaciół, Harry staje przed próbą powrotu przez ciemnego czarodzieja Lorda Voldemorta, który zabił rodziców Harry’ego, ale nie udało mu się zabić Harry’ego, gdy miał zaledwie 15 miesięcy.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB
PostaćAktor
Harry PotterDaniel Radcliffe
Ron WeasleyRupert Grint
Hermiona GrangerEmma Watson
Rubeus HagridRobbie Coltrane
Profesor Severus SnapeAlan Rickman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 + 15 =