Glass (2019)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Thriller
Wyświetleń:77 345
Kraj Produkcji:USA
Jakość Filmu:HD
Wersja:Lektor / PL
Reżyser:M. Night Shyamalan
Ulubione:3451 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 51% oglądających poleca.
Data Premiery:7 stycznia 2019

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
Ochroniarz David Dunn wykorzystuje swoje nadprzyrodzone zdolności do tropienia Kevina Wendella Crumba, człowieka, który ma dwadzieścia cztery osobowości. Po ściganiu Kevina Wendella Crumba i wielu tożsamości, które mieszkają w nim, David Dunn znajduje się zamknięty w szpitalu psychiatrycznym obok z swoim kolegom, Elijah Price. Trio musi teraz zmagać się z psychiatrą, który ma udowodnić, że w rzeczywistości nie posiadają nadludzkich zdolności.
 

Glass (2019) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 

download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Glass (2019)

Długo po „Unbreakable” (2000) przyszedł „Split” (2016). Teraz mamy „Glass”, ostatni kawałek układanki. Można było obejrzeć film bez zapoznawania się z jego poprzednikami, ale jeśli masz jakieś pojęcie, co zawierają w sobie te wszystkie doświadczenia, zostaną one wzbogacone. Dopiero wtedy łamigłówka ujawni w pełni drobiazgową chwałę tej trylogii.

Shyamalan oferuje trio głównych bohaterów, z którymi spotkaliśmy się już wcześniej. Elijah Price (Samuel L. Jackson) ma chorobę kości, która sprawia, że jest tak samo pękaty jak porcelana. W wolnym czasie cieszy się, że jest złym mistrzem. David Dunn (Bruce Willis) to jego przeciwny numer: facet o dobrych intencjach, który może wybić się przez okno lub wyjść z katastrofy pociągu bez zadrapania. Kevin Wendell Crumb, grany przez Jamesa McAvoy’a, ma dwadzieścia trzy osobowości w tym dziewięcioletniego chłopca i skromną damę o imieniu Patricia, plus jeszcze jedną na szczęście – Bestię, która wygina żelazne pręty i lubi przekąski z ludzkim mięsie.

Obawiam się, że najdziwniejszą rzeczą w Glass ostatniej i najmniej trylogii jest to, że jest to praktycznie więzienny film. Wszyscy trzej panowie spędzają dużą część filmu w bezpiecznym ośrodku, tuż za Filadelfią. W oddali widzimy świecącą wieżę: miejsce, którego możemy się spodziewać, jakiegoś apokaliptycznego jeszcze przed nami. Price, Dunn i Crumb – brzmią jak małomiasteczkowa firma prawnicza – są pacjentami dr Ellie Staple (Sarah Paulson). Dzięki rzadkiemu zespołowi, jak twierdzi, że myślą, że są postaciami z komiksów. Jej zadaniem jest złamanie tego urojenia, a zadaniem filmu, co nie jest zaskakujące, jest udowodnienie, że się myli, pokazując chłopakom ich supranaturalne moce w pracy. W ten sposób obserwujemy, jak Crumb rozprasza się po wszystkich czworakach i czołga się po ścianach jak dziecko.

Od początku trylogii Shyamalan ma obsesję na punkcie tego, jak i dlaczego ludzie stają się superbohaterami, a nowy film jest sztywny z oryginalnymi historiami; tak jak kryptonit jest dla Supermana, tak woda jest dla Dunna, bo kiedyś prawie utonął jako dziecko. Co jednak bardziej niepokoi w przypadku superbohateryzmu, a co Shyamalan ledwo co dotyka, to szalone uporczywe dążenie do niego – film po filmie, na coraz większą skalę. Rzeczywiście, widzowie odstawieni na bok w sagę „Avengers” uznają wyczyny bohaterów w „Szkle” za zdecydowanie nie do zniesienia. Pod koniec, gdy materiał filmowy o Bestii podnoszącej jedną stronę furgonetki przechodzi w wirusa, widzimy zwykłych obywateli wpatrujących się w swoje telefony w zdumieniu. Naprawdę?

Trzeba podziwiać starania reżysera Shyamalana, by zrekonstruować gatunek, który najwyraźniej kocha, ale tak niewiele jest do nawiedzania lub oszukiwania nas w rezultacie, a kilka ostrych śmiechów mogło pomóc w sprawie tego filmu.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu Glass (2019) na:

  1. Na Filmweb
  2. Na IMDB
PostaćAktor
Patricia / Dennis / Hedwig / Bestia
James McAvoy
David Dunn
Bruce Willis
Elijah Price
Samuel L. Jackson
Casey Cooke
Anya Taylor-Joy
Dr Ellie Staple
Sarah Paulson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − 7 =