Dywizjon 303 Historia prawdziwa (2018)

Baner VoD Strefa
Gatunek:Dramat / Wojenny
Wyświetleń:175 345
Kraj Produkcji:Polska / Wielka Brytania
Jakość Filmu:HD
Wersja:Polski Film
Reżyser:Denis Delić
Ulubione:1851 ❤️
Ocena filmu:👍 | 👎 69% oglądających poleca.
Data Premiery:31 sierpnia 2018

Oglądaj Online CAŁY FILM w najlepszej jakości HD!!!

 
Film opowiada historię wysoko cenionej eskadry myśliwców, w której służyli głównie lotnicy z Polski, w historii walki powietrznej i ich heroicznej obrony Anglii podczas II wojny światowej, Bitwy Wielkiej Brytanii przeciwko atakom nazistów. Eskadra 303 zestrzeliła trzy razy więcej samolotów Luftwaffe niż jakiekolwiek inne eskadry alianckie podczas sławnej bitwy o anglię w 1940 roku.
 

Dywizjon 303 Historia prawdziwa (2018) CAŁY FILM Online Zalukaj CDA

 


download

rejestracja

Opis i Fabuła Filmu Dywizjon 303 Historia prawdziwa (2018)

Podczas Bitwy o Anglię eskadra nr 303 została wyposażona w myśliwce Hawker Hurricane. Obsadzona przez doświadczonych weteranów, wyposażona w samolot myśliwski na równi technicznej z większością swoich przeciwników oraz fachowo wspierana przez dobrze rozwiniętą infrastrukturę dowodzenia, łączności i logistyki RAF-u, eskadra mogła stać się skuteczną siłą bojową podczas bitwy.

1940. Wielka Brytania stoi samotnie w Europie przeciwko rosnącej szalejącego imperium nazistowskiego, jej nerwowi mieszkańcy zastanawiają się, jaka jest przyszłość. Ale garstka ludzi na tej wyspie zbyt dobrze wie, co może mieć przyszłość. Widzieli jak Warszawa płonie, Polska się rozpada, Francja kapituluje. Mężczyźni tacy jak Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Feric i Tolo Lokuciewski, piloci Polskich Sił Powietrznych, którzy wiedzą, że jeśli Luftwaffe nie zostanie zatrzymana, to do Polski, Holandi i Francja dołoczy Wielka Brytania. Więc są gotowi do walki, jeśli dostaną samoloty. Problem w tym, że Brytyjczycy nie ufają Polakom.

Piloci Dywizjonu 303 RAF-u, to grupa polskich lotników, którzy uciekli z Europy po nazistowskich inwazjach na Polskę i Francję, aby dołączyć do Królewskich Sił Powietrznych. Pilotując myśliwce Hawker Hurricane, 303 Dywizja pracuje nad barierami językowymi, różnicami kulturowymi i ich żalem z powodu utraty bliskich, aby stać się wysoce skuteczną w Bitwie o Wielką Brytanię.

Baner VoD Strefa

Zobacz ocenę filmu na:

  1. Na Filmweb
PostaćAktor
Jan „Donald” Zumbach
Maciej Zakościelny
Witold Urbanowicz
Piotr Adamczyk
Victoria Brown
Cara Theobold
Witold „Tolo” Łokuciewski
Antoni Królikowski
Thomas Jones
Andrew Woodall

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 − 13 =